Kış Bahçesi Sistemleri

Kışın evlerimizden dışarı çıkarak sosyal bir alanda üşümeden kışın keyfini çıkarabilmemiz bir hayli zordur. Soğuk kış aylarının şartları nedeniyle çoğu kişi evinden çıkma konusunda dahi tereddüt eder. Bu noktada müstakil ev sahiplerinin evlerinin yanına ekstra bir bahçe yaptırmaları ve bu bahçeyi kışın zorlu şartlarını dışarıda tutacak şekilde tasarlatmaları mümkündür. İşte bu söz konusu evlerimizden ek şekilde yapılan bahçelere kış bahçesi dekorasyonları adı verilmektedir.

Bu tipte bahçelerin çok çeşitli türde tasarımlarının varlığından bahsetmek mümkün, ayrıca camlarının teknik özelliklerinden, genişliklerinden, içlerinde yapılabileceklerden ve daha pek çok özelliklerinden bahsedebiliriz. Bu yazımızda sizlere kış bahçesi modelleri, dekorasyonları ve fiyatları hakkında da bilgiler vermeye çalışacağız. Mümkün olduğu kadar kış bahçeleri ile ilgili bir rehber niteliğinde olan yazımız içerisinde bu bahçeler hakkında aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Eğer böylesi bir bahçe yaptırmayı düşünüyorsanız, evinize bağlı şekilde bu tür müsait bir alan varsa bu durumda bu yazımızı okumanızı ve içerisinde sizin için en uygun bilgileri bulmanızı tavsiye ediyoruz. Size bu konuda pek çok öneride bulunacağız.

Kış bahçesi dekorasyonları türü tasarımları tamamen evinizin veya kafe – restoranınızın tasarımı ile uyumlu bir şekilde yaptırmanız söz konusu. Genelde kış bahçesi modelleriiçerisinde ahşap dayanaklı modellerin en yaygın şekilde tercih edildiklerini söyleyebiliriz. Bu modellerde ahşap üzerine yerleştirilen cam bölmeler kullanılırlar. Bu cam bölmelerin, ahşapla uyumu sayesinde kış bahçesi, kışın ortamı ile uyumlu bir hale gelmiş olur. Ahşap tasarımların, kendi doğal renginde bırakılmaları veya çeşitli renklere boyanmaları da söz konusudur.

Kış bahçesi modelleri arasında seçim yaparken sitemizden çeşitli modellerin görsellerine bakarak karar verebilirsiniz. Düz teras kapama türü tasarımları tercih edebileceğiniz gibi, yukarıda üçgen şeklinde birleşen tasarımları tercih etmeniz de mümkündür. Veyahut teras kapama sisteminizin binanın üst kısımlarından aşağıya doğru eğimli şekilde konuşlandırılması da söz konusudur diyebiliriz. Bu tür tasarımlar mekanı inceleyen ustaların size yapacakları önerilerle de şekillenebilir. Kış bahçesi yaptırmayı düşündüğünüz alanların uygun konumlarına göre simetrik olmayan teras kapama modellerinin dahi mekana uygulanması söz konusudur diyebiliriz. Daha önce de belirttiğimiz gibi, içeriden geçmekte olan bir ağacın dahi kış bahçesi modelleri ile uyumlu bir şekilde kurgulanması mümkün. Bu noktada seçimin tamamen size bağlı olduğunu söyleyebiliriz. Kış bahçelerini evlerin veya kafelerin bir eklentisi olarak tercih edebileceğiniz gibi, örneğin apartmanları ortak alanlarına da böylesi mekanları yaptırabilirsiniz. Bu sayede ortak kullanım alanına sahip, kışın herkesin bir arada vakit geçirebileceği, üşümeden pratik bir şekilde içinin ısıtılabileceği de bir mekana sahip olmuş olursunuz. Kış bahçesi modelleri içerisinde böylesi seçenekleriniz olduğunu da sizlere hatırlatalım.

Kış bahçeleri tasarlanırken herhangi bir bölmesi açılır şekilde tasarlanabilirler. Bu bölmelere üst tavan bölmelerinin açılır kapanır olması, dış cephenin tamamıyla açılabilir olması veya sadece bir bölümünün açılabilir olması da dahildir. Sürmeli şekilde açılabilen bu camlar ayrıca katlanabilir şekilde de kullanılabilirler. Bu sayede kış bahçesi, dekorasyonları açısından kullanıcılarına sayısız seçenek sunmaktadır diyebiliriz. Üstelik renk olarak da illa ki belirli renkleri tercih etmenize de gerek yoktur. Farklı renk seçenekleri bu tür yapılar ortaya çıkarılırken sizlere sorulur ve buna göre karar vermeniz mümkün hale gelir.
SOSYAL MEDYA

ER YAPI İNŞAAT
Hürriyet Mh. Doktor Cemil Bengü cd. No: 135/A Kağıthane - İstanbul / TÜRKİYE
0212 234 8476 - eryapiinsaat1@gmail.com

WhatsApp Destek